Tanıtım: Onur Kimya Kimdir ?

Onur Kimya genel tanımıyla Endüstriyel Kaplama ve Boyaları kendi tesisinde üreten ve uygulayan uzman bir sanayi kuruluşudur.

 • Boris Boya Markasıyla genel sanayi boyaları ana başlığının altında, fabrika bünyesinde şu ana grup başlıklı ürünler üretilmektedir.
  1. Akrilik ve Poliüretan Boyalar
  2. Epoksi Boyalar
  3. Endüstriyel Boyalar
  4. Otomotiv Boyaları
  5. Tineler
  6. Diğer Boya ve Ürünler
 • Kendi şirket markasıyla da;
  1. Endüstriyel tesisler için imalat, koruma ve tamiri
  2. Tesisat parçaları ve bütünü koruma ve tamiri
  3. Yapı kurulum ve yenileme
  4. Diğer özel çözüm saha uygulamaları

Alanlarında yüksek dayanımlı Polimerik, İzosiyanat ve Amin bazlı ürünlerin yüksek teknoloji uygulama ekipmanı ile uygulanması sonucu iz bırakan sonuçlar alınmıştır.

Üretime başladığı günden bu yana, kendini uzmanlaştırma uğruna aynı ürün grubu bileşiminde gelişmek için kararlılık göstermektedir.

İş felsefesi olarak “Asıl olanın günlük kazanç yerine kalıcı olmak için uzmanlaşmak ve bu yolla müşterisinde değer yaratmak” kavramını benimsemiştir. Sektör giriş bareminin düşük olması nedeniyle, amacı uzmanlaşmak olmayan bir çok işletme zaman içinde kurulmuş, günlük iş yapmaya odaklanmışlar ve kalıcı olamamışlardır.

Bugün doğru pazarlama ile hem yurtiçi pazarına hem de yurtdışı potansiyel müşterilerine bu; ” Kalıcı olarak müşterilerine değer yaratma” stratejisini uygulayarak büyümektedir.

Ayrıca gelecek için yaratıcı fikirler geliştirerek hem yeni ürünler hemde mevcut ürünlerde uygulama ve tanıtım yenilikleriyle yarınını hazırlamaktadır.